Lėktuvais skraido ir turtuoliai ir vargšai

parašė , 2013-10-02 14:45

Keliones lėktuvu renkasi įvairaus „plauko“ žmonės vedini labai skirtingų tikslų. Pateiksime kraštutinumus: statybininkas, keliaujantis ieškoti laimės svetur ir verslininkas, skrendantis į savo valdomą kompaniją. Be abejonės, šie žmonės turi skirtingus reikalavimus skrydžiui bei nevienodo dydžio biudžetą tam realizuoti. Didžioji dalis avialinijų tokią galimybę suteikia: tai atspindi ekonominės ir verslo klasės lėktuvų bilietai.

Ekonominės klasės keleivių rūpesčiai…

Ekonominę klasę renkasi daugelis iš „mirtingųjų“ – tai yra vidutines pajamas gaunančių asmenų (aišku, ir ne visi turtuoliai yra linkę išlaidauti, tad griežto skirstymo nėra). Šios klasės kelionę puikiai atspindi skrydis pigių oro bendrovių lėktuvu: grūstis prie įlaipinimo vartų, maža erdvė, keletas šalia sėdinčių bendrakeleivių, nuolatinis bruzdesys, sukeliamas skrydžio palydovų, reklamuojančių vieną ar kitą klasę ir taip toliau. Tačiau skrydis šia klase dažniausiai trunka vos porą valandų, tad didesnio diskomforto dažniausiai nepajuntama.

Ekonominės klasės lėktuvų bilietai sukelia šiek tiek rimtesnes problemas, kai iškyla būtinybė pakeisti kelionės datą, laiką, kryptį ar nusprendžiama apskritai nebekeliauti. Tokiu atveju reikia sumokėti nustatyto dydžio mokestį už koregavimus ir papildomai padengti kainų skirtumą (jei toks yra). Pinigų grąžinimas už nepanaudotą bilietą priklauso nuo konkrečios kompanijos požiūrio tuo klausimu, tačiau dažniausiai sprendimas priimamas ne keleivio naudai.

…ir verslo klasės keleivių džiaugsmai

Galintys sumokėti už bilietą kelis kartus didesnę sumą (šio tipo lėktuvų bilietai gali kainuoti net iki…10 tūkstančių litų!), sėdasi į žymiai patogesnes verslo klasės keleivių vietas. Čia erdvės daugiau tiek pačiam salone, tiek sėdėjimo vietoje: ant atloštos sėdynės galima gulėti, kaimynų vos vienas arba apskritai nėra. Kur dar išskirtinis valgių ir gėrimų meniu bei pagal pageidavimą parenkamos pramogos: filmai, muzika ir panašiai. Negana to, dažnai verslo klasės keleiviams išskiriama net atskira laukimo salė ar jos dalis. Tačiau didžiausia privilegija šios klasės keleiviams – nemokamas skrydžio duomenų keitimas ir galimybė atgauti pinigus už nepanaudotą bilietą.

Tikėtiną, jog pas nemenką dalį skaitančiųjų blykstelėjo maža pavydo kibirkštėlė. Tačiau reikia džiaugtis bent jau, jog oro bendrovės sudaro galimybę į kelionę leistis ir negalintiems tam išleisti tūkstantinių sumų.

Rašyti komentarą