Draudikai: “Mažėja automobilių vagysčių”

parašė , 2012-01-28 13:35

Draudimo bendrovės “Lietuvos draudimas” atliktas tyrimas parodė, kad praėjusiais metais ženkliai sumažėjo automobilių vagysčių. Lyginants su 2010 automobilių vagysių sumažėjo maždaug 35 procentais, bet jau antrus metus iš eilės pastebima tendencija, kad vagys vis dažniau vagia atskiras automobilių detales. Per paskutinius tris metus autodetalių vagysčių skaičius išaugo daugiau nei 100 procentų

Praėjusiais metais „Lietuvos draudimas“ klientams kompensavo už 109 pavogtas transporto priemones, bendra išmokų suma siekė beveik pustrečio milijono litų. 2010 metais buvo išmokėtos draudimas už 170 automobilių vagysčių, bedrai sumai už 430000 litų. Populiariausi tarp ilgapirsčių tradiciškai išlieka „Volkswagen“ „Audi“, „Toyota“, „Honda“, „Mercedes Benz“ ir BMW markių automobiliai.

Dažniausiai vagiami yra kelių metų senumo automobiliai, savo ruoštu nauji automobiliai vagių beveik nedomina. 2011’aisiais buvo pavogti keli naujutėlaičiai BMW bei „Mercedes Benz“ markės automobiliai, bet naudojantis palydovine sekimo sistema, šie automobiliai buvo operatyviai surasti ir gražinti teisėtiems savininkams.

Didižiausia tikimybę atgauti pavogta automobilį turi BMW savininkai, tačiau šios markės savininkai ir dažniausiai nukenčia nuo automobilių detalių vagių. Populiariausios detalės yra veidrodėliai, apdailos juosteles, partronikai, priešrūkiniai žibintai bei buferiai. „Mercedes Benz“ savininkai dažniausiai pasigenda apdailos juostelių bei veidrodėlių. „Audi“ – magnetolų, buferių, priešrūkinių žibintų ir ratų gaubtų.

Nerima kelia ir tas faktas, kad beveik 30 procentų iš visų prenešimų apie vagystes yra bandymas sukčiauti ir nesažiningai gauti draudimo pinigus.

Rašyti komentarą